Tyran Hungocji do narodów upadłych Austro-Węgier

4 marca 2016 roku był wielkim dniem dla Narodu Hungotów. Tatarian, jeden z byłych obywateli Monarchii Austro-Węgierskiej wygłosił odezwę do wszystkich narodów upadłego państwa Habsburgów. W tekście odezwy przeczytać możemy o powodach upadku Austro-Węgier, wyrzutach w stronę rodziny cesarskiej i nielojalnych obywateli. Zdaniem Tyrana Hungocji właśnie to przyniosło taki skutek jak widzimy. Skutku tego nie jest w stanie zmienić miłosierdzie państw obcych, które nagle wszyscy okazują wklejając zdjęcia paczek z żywnością. To zaś doprowadziło Tyrana do podjęcia decyzji o ogłoszeniu niepodległości przez Hungocję. Przestrzega on jednak, że droga do wolności będzie jeszcze długa, kręta i niebezpieczna. Pisze:

Zdaję sobie sprawę doskonale, że przez akt mój, w którym wspierał mnie będzie mój rodak Maltus Podolski, Hungocja oraz wszyscy, którzy zdecydują się do nas przyłączyć i walczyć o naszą wolność na gruzach Austro-Węgier, będą w pogardzie większości państw wirtualnych. Będziemy obśmiewani i krytykowani. Będziemy atakowani i wyszydzani. Będą nas potępiać i będą próbować nas zniszczyć, aby postawić na nogi trupa austro-węgierskiego z zabalsamowanymi Habsburgami.

Pod sam koniec odezwy Tyran Tatarian opowiada o tym, co należy zrobić, aby państwo nabrało poważnych kształtów. Chodzi mu szczególnie o budowę struktur państwa oraz stabilizację terytorium. Obecnie Hungocja kontroluje tereny Galicji i część Hundii. Nie będzie to jednak koniec i obszar kraju na pewno się zwiększy. W epilogu powiedział zaś:

Na koniec pragnę wyraźnie ostrzec państwa ościenne byłej Monarchii Austro-Węgierskiej, a także państwa z innych części v-świata – nie wtrącajcie się w proces demontażu Monarchii ani w to, gdzie chcemy suwerennie sprawować władzę i rozwijać się. Nic do Was nie mamy, wyrażamy wolę pokojowego współistnienia z państwami Istokii i deklarujemy, że po Wasze ziemie sięgać nie będziemy. W przyszłości poczynimy również wszystko, co jest konieczne aby zyskać Waszą aprobatę co do członkostwa w Kongresie Orientyki. Dziś jednak nie ingerujcie w nasze sprawy, gdyż nie chcemy, abyście stali się naszymi wrogami.

Czy można jednak liczyć, że naszą sprawą nikt się nie zainteresuje? Przekonamy się już wkrótce.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s